2

Havuz Sağlığı İçin

Havuz Kaplama Neden Yapılır?

Çok basamaklı havuzlarda ya da tek tip havuzlarda tümüyle su geçirmezliğini sağlar.

Beton ya da alüminyum platformlara uyumludur, taşınabilir havuzlarda da kullanılır.

Havuz Kaplamanın Faydaları Nelerdir?

  • Geçirmezlik: Yalıtım, çoklu molekül temelli bir malzeme olması nedeniyle doğal olarak su geçirmez özelliktedir. Ayrıca malzemenin esnek yapıda olması sayesinde özellikle uç birleşim detaylarında ve düzgün olmayan yüzey şekillerinde yüksek bükülme dayanıklılığı sayesinde gerekli randımanı gösterecektir.
  • Sıhhat: Yalıtım, kolay temizlenebilir yüzey yapısına sahiptir. Ayrıca çoklu molekül temelli bu tür malzemeler dayanıklı olmaları ve yüzeylerinin bakteri oluşumuna uygun olmamasından dolayı sıhhate uygunluğun ön planda tutulduğu sıhhat gereçleri üretiminde ve bakteriden arındırması yüksek önem arz eden hastane servislerinde zorunlu döşeme kaplaması olarak da kullanılmaktadır. Havuz dâhili yüzeylerinde en önemli sıhhate uygunluk sorunu yeşillenme ve yosuncul oluşumudur. Malzememiz malzemenin yüzeyi yosuncul oluşumuna yüksek dirençlidir.
  • Su basıncına karşı dayanıklılık: Yalıtım malzemesinin genel katkılarına ve deney sonuçlarına bağlı olarak, havuzda su basıncından dolayı kaplamanın maruz kalacağı yüklere karşı gerekli mekanik dayanıklılık değerlerine sahiptir.
  • Havuz taşıyıcı sistemiyle uyumluluk: Yalıtım, havuzun betonarme yüzeyine doğrudan tespit edilmeden uygulanır ve esnek yapıdadır. Bu sebeple yapı oturtma hareketleri veya zelzele etkisi ile taşıyıcı sistemde oluşabilecek hareket ve hasarlardan, farklı havuz iç kaplamalara göre daha az etkilenir.

Havuz Kaplama Fiyatı

Havuz kaplama muamelesi genellikle havuzun inşasıyla birlikte yapıldığından tamamen fiyata dâhildir. Harici kaplama muameleleri için bize ulaşıp bilgi alabilirsiniz. Yalıtım, havuz taşıyıcı sisteminde çatlak oluşması durumunda bile geçirmezliğini sürdürebilir. Ayrıca malzemede her hangi bir sebepten mütevellit meydana gelecek bir hasarın tazmini, hatta kaplamanın tamamıyla değiştirilmesi, taşıyıcı sistemden tamamen aykırı ve kısa sürede gerçekleşebilen bir muameledir.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]