3

Köpük İzolasyon

Günümüzde hemen hemen tüm yapılarda izolasyon ve yalıtım için çeşit çeşit malzemeler kullanılmaktadır. Bunlar bina içinde yaşayan kişileri soğuk ve sesten korumak amaçlı yapılmaktadır. Ayrıca soğuk havalarda fazla enerji sarfiyatını önlemekte çok önemli bir yere sahiptirler.

Yapılarda yalıtım modelleri çok farklıdır. Bina dışına uygulanan izolasyon maddeleri plaka plaka döşenmekte ve monte edilmektedir. Bu malzemelerin değişik versiyonları da iç alanlara uygulanabilmektedir. Fakat Köpük İzolasyon diğer izolasyon modellerine göre daha avantajlı ve uygulaması çok pratik olan bir yöntemdir. Uygulama alanlarını sayacak olursak;

Köpük İzolasyon Yapıların su basman ve temel dış duvarları, bina çatı izolasyonları, teraslarda yapılacak yalıtımlar için, bina içi oda duvarları yatımları ve izolasyonları için çok yönlü olarak kullanılmaktadırlar. Bunun dışında uygulaması dar ve zorlu yerler için uygulaması gayet basit ve pratiktir. Pratik olmalarının asıl sebebi püskürtme yöntemi ile uygulanabilir olmalarıdır. Bundan dolayı uygulandıkları alan çok hızlı bir şekilde ve boşluk kalmadan uygulanabilmektedir.

Sağladıkları faydalar; En başta ısı ve ses yalıtımı gelmektedir. Ayrıca çeşitli su sızıntısı ve nemli ortamlarda çok başarılı ürünlerdir. Yapılardaki depo ve bodrum alanlarda uygulandıkları taktirde oluşabilecek problemlere karşı çok avantaj sağlarlar. Bunun yanı sıra rutubeti engellerler. Tüm bu faydalarının dışında meskenler ve yaşam alanlarında ısı kaybının önüne geçtikleri için yakıt tasarrufu sağlarlar. Köpük İzolasyon bahsedildiği gibi son derece pratik ve avantajları fazla olan bir izolasyon ürünüdür.