Poyurea Uygulaması Yapılabilen Alanlar

Polyurea uygulaması son günlerde oldukça revaçta olmaktadır ve kullanım alanları gitgide çeşitlenmektedir. Polyurea iki bileşenden oluşur. Bu iki bileşen birbiri ile homojen bir şekilde karıştırılarak püskürtme aletleri ile uygulanır. Polyurea uygulaması suya karşı en dayanıklı kaplama yöntemi olmaktadır. Ve ömrü oldukça uzundur.

Polyurea uygulaması yapılan alanlar;

Polyurea son derece dayanıklı bir malzeme olduğundan dolayı kullanım alanları çok çeşitlenmiş olmaktadır. Öyle ki havuz tabanlarında bile artık bu malzemeler tercih edilmektedir. İzolasyon ve Hayvancılık Sektöründe Polyurea Uygulaması da son günlerde tercih edilen alanların başında gelmektedir. Suyu tutma özelliği çok güçlü olan polyurea uygulaması sayesinde, su sızıntıları yapılara zarar verememektedir. Ayrıca polyurea yüksek basınç ile uygulanır ve anında kuruyarak aynı gün içinde kullanıma hazır olur. Bu özelliği tek başına tercih edilmesine yeterli olmaktadır.

Hayvancılık Sektöründe Polyurea Uygulaması

 Hayvancılık Sektöründe Polyurea Uygulaması çeşitli bölümlerde yapılabilmektedir. Hayvancılık Sektöründe Polyurea Uygulaması​​​​​​​ yapılan başlıca alanlar ise şu şekildedir;

– Kümeslerin ya da hayvanların yaşadığı yerlerin cepheleri polyurea ile kaplanarak, dış cephe uygulaması yapılabilmektedir. Böylelikle ısı yalıtımı sağlanır.

– Kümelerin ve barınakların çatıları polyurea ile kaplanarak, yağmurdan ve dış etkenlerden etkilenmesi önlenmektedir.

– Hayvan barınaklarının yakınında ki sıcak ve soğuk hava depoları da poliüretan uygulaması yapılan alanlardan olmaktadır.

Hayvancılık Sektöründe Polyurea Uygulaması yapılabilecek bir diğer alan ise, Kümeslerin zeminleri olmaktadır. Böylece verimliliği arttırılabilen başlıca alanlar içinde yer alabilmektedirler.