Ankara Polyurea Su Yalıtımı

Çatı Arası İzolasyonu

Günümüzde ısı yalıtımı çok önemli bir öneme sahiptir. Yalıtım ve izolasyon konusunda hem kullanılan teknikler hem de kullanılan malzemeler çok dikkatli seçilmelidir. Bunun için uzman kişilerden yardım almalı ve ona göre hareket edilmelidir.

Bir yapının ısı kaybını önlemek özellikle kış aylarında daha önemlidir. Özellikle üst katlar için ısı kaybını önlemek için Çatı Arası İzolasyon için itinalı davranılmalıdır. Çatı izolasyonu konusunda birçok malzeme ve teknik mevcuttur. Bunları sıralayacak olursak; köpük izolasyon, cam yünü, elyaf gibi malzemeler ilk akla gelenlerdir.

Bunların doğru uygulanması olası ısı kaybının önüne geçecektir. Binalarda ısı kaybının en fazla olduğu yerler üst katlardır. Çünkü dış etkenlere en çok maruz kalan yerler çatılardır. Yağmur, kar ve fırtınaya maruz kalan çatılar soğuk havalarda altındaki daire veya meskene hissedilir derecede serinlik verir. Bunun için Çatı Arası İzolasyon ürünleri buraya uygulandığı taktirde dairelerin sıcaklığını içinde muhafaza eder.

Isı yalıtımının avantajlarını sayacak olursak; içindeki kişilerin daha sıcak bir yuvada yaşamalarını sağlar, fazla ödenen ısı maliyetlerinin önüne geçer. Meskenlerde oluşabilecek rutubet ve nemi en aza indirir. Bu sayede insanlar daha mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürebilir.

Sonuç itibariyle ısı yalıtımlarının en önemlisi olan Çatı Arası İzolasyon diğer yalıtım bölümleri gibi hayati önem taşır. Yaşam alanlarının olmazsa olmazları arasında sayılabilir. Bunu için yapılacak yalıtımlar her zaman doğru ve usta eller tarafından yapılmalıdır.

© 2016 Ankara Polyurea | Polyurea Ankara | Su Yalıtımı Ankara