Ankara Polyurea Su Yalıtımı

Su İzolasyonu

Binaların uzun ömrü olabilmesi iç ve dış etkenlerden korunması için alınması gereken önleme  su izolasyonu  denir.

Binalara su izolasyonu yapılmadığı zaman yağmur, nem, kar ve yer altı suları temas ettiğinde diğer yapılara da zarar vererek küf, mantar gibi kötü görüntü oluşumlara yol açarak sağlıksız mekânların oluşmasına yol açar. Bu gibi kötü görüntünün oluşmaması için binalara mutlaka su izolasyon yaptırılması gerekir.

Su izolasyonu kaç çeşittir?

 Su izolasyonu 3 çeşitten oluşmaktadır bunlar şu şekilde sıralanabilir;

-Temellerde ve perde duvarlarında su izolasyonu,

– Islak hacimlerde su izolasyonu,

-Gezilen ya da gezinmeyen yerlerde su izolasyondur.

 Perde ve duvarlara yapılan su izolasyonu

Yapının temelinde basınçlı ya da basınçsız yer altı sularına maruz kalmaktadır. Temel izolasyonunda sadece betonun kullanılması binayı korumaz. Su izolasyonu edilmemiş yerlerden yapının temeli ile nüfus eden su korozyona sebep olarak temelin ömrünü kısaltmaması için su izolasyonu yapılır.

Islak hacimlerde su izolasyonu nedir?

Banyo, mutfak ve balkon gibi su tesisatının gereksiniminden dolayı suların döşemeye ve alt katlara zarar vermemesi için su izolasyonu yapılarak gerekli önlemler alınır. Aksi takdirde su izolasyonu yapılmazsa duvar ve döşemeler nem alarak kabarmalar meydana gelir.

 Gezinmeyen ya da gezilen yerlerde su izolasyonu

Kullanımına göre değişen gezilen ya da gezinmeyen, teras çatı gibi yerlere seramik yalıtım ile kaplanır. Ancak bu yalıtım tek başına koruyamadığı için yağmur suyu ve kar gibi kötü hava koşullarında zarar görmemesi gibi su izolasyonu döşenir.

© 2016 Ankara Polyurea | Polyurea Ankara | Su Yalıtımı Ankara